Banki nie tylko udzielają kredytów, otwierają rachunki bankowe, ale zajmują się również leasingiem i oferują wiele produktów inwestycyjnych, w tym struktury bankowe. Struktury Deutsche Banku znalazły się w dwudziestce najlepszych na rynku.
W gronie najlepszych struktur bankowych na rynku znalazły się następujące produkty strukturyzowane Daeutsche Banku: Db Gwarancja – Rok Dolara I, Certyfikat Bonus Limitowany oraz Certyfikat Express. Zakwalifikowano je do dwudziestki najlepszych struktur, które zaistniały na rynku w 2013 roku. To znaczące wyróżnienie dla banku i duży zysk dla inwestorów. Konkretnie to ponad 9,3 proc. netto w skali rocznej.
Struktura Gwarancja – Rok Dolara I
Comperia.pl przybliża sukces tego banku, a szczególnie produktu Gwarancja – Rok Dolara I, który znalazł się na piątym miejscu przywołanego zestawienia. Warto przybliżyć tę strukturę, bowiem jest to inwestycja w formie ubezpieczenia na życie i dożycie, zaś tego typu struktury są wolne od podatku. Chociaż, nawiasem mówiąc, resort finansów zapowiedział, że bliżej przyjrzy się temu produktowi, który nie spełnia określonych norm ubezpieczeniowych. Mimo to zysk z tej inwestycji przyniósł inwestorom 12,3 proc. brutto w skali roku. Nic więc dziwnego, że struktura ta cieszyła się dość dużym zainteresowaniem, z uwagi chociażby na 100 proc. ochrony zainwestowanej składki oraz niezły zysk.
Struktura Certyfikat Bonus Limitowany
Certyfikat Bonus Limitowany, który jest powiązany z Ropą Brent, dał jeszcze większy zysk, bowiem aż 12,85 proc. brutto w skali roku. Bardzo ważnym walorem tej inwestycji jest fakt, że można było wyjść z niej przed dniem wykupu. Inwestycja ta cieszyła się również dużym zainteresowaniem inwestorów chociażby z uwagi na zasady wykupu i zysk.
Struktura Certyfikat Express
Trzeci produkt Deutsche Banku, Certyfikat Express, również wysoko się uplasował w tej klasyfikacji. Nie wdając się w szczegóły tej inwestycji, warto tylko podkreślić, iż była to inwestycja dwuletnia, w polskich złotych w formie certyfikatów X-Markets. Zysk wypracowany przez ten produkt to 12,1 proc. brutto w skali roku.
Zainteresowanie klientów
Produkty strukturyzowane są alternatywą dla depozytów bankowych. Jeżeli są dobrze prowadzone przez banki, można na nich nieźle zarobić. Niestety struktury nie cieszą się aż takim powodzeniem, jak powinny, mimo iż na rynku lokat bankowych od dawna nie dzieje się najlepiej. Niskie oprocentowanie depozytów bankowych sprawiło, że rynek ten nie jest już tak atrakcyjny jak kiedyś i dlatego klienci szukają innych rozwiązań inwestycyjno-oszczędnościowych. Produkty strukturyzowane są tego dowodem. Ostateczne zdanie należy jednak do inwestorów.