W jakich bankomatach można wypłacić pieniądze bez prowizji, będąc w Getin Bank?

przez | 18 sierpnia 2015

Getin Bank wprowadza wielkie zmiany. Firma zaczęła zmiany od połączenia systemów informatycznych Getin Noble Banku, Getin Banku, GetinOnline i OpenOnline. Dodatkowo poprzez cięcia kosztów Getin Bank 1 lipca 2015 roku zmienił swój cennik. Z których bankomatów klienci tego banku mogą korzystać teraz bez płacenia prowizji?

Tabela Opłat i Prowizji Getin Banku obowiązująca od lipca 2015 roku prezentuje nowe opłaty za karty płatnicze wydawane do rachunków – i okazuje się, że klienci na nich skorzystają. W związku z tym, iż Getin Bank nie posiada własnych bankomatów, wszyscy jego klienci mogą bezpłatnie korzystać z urządzeń Euronet i Planet Cash.

Dla posiadaczy karty Visa

Właściciel kart Visa Debit Visa Debit SimplyOne MasterCard Debit MasterCard Display mogą bez płacenia prowizji korzystać z dostępnych w Polsce bankomatów tylko pod warunkiem spełnienia kryteriów oferty specjalnej Pakiet Korzyści „Mój Bank” na zasadach określonych w jej regulaminie. W innej sytuacji za skorzystanie z urządzenia należącego do innej instytucji posiadacz jednej z tych kart musi ponieść opłatę w wysokości 3,5% kwoty transakcji, ale minimum 5 zł.

Dla posiadaczy karty MasterCard

Właściciele kart MasterCard NFC MasterCard Opaska Kibica Visa Debit HCE MasterCard Sticker, MasterCard Student bez płacenia prowizji mogą wypłacić gotówkę z innych bankomatów tylko w przypadku spełnienia wymogów Oferty Specjalnej Pakiet Korzyści „Mój Bank” na zasadach określonych w jej regulaminie, a także, gdy techniczna funkcjonalność urządzenia na to pozwala. Gdy posiadacz powyższych kart nie spełnia tych wymogów, musi ponieść opłatę za korzystanie z innych bankomatów w wysokości 3,5% kwoty transakcji, a minimum 5 zł.

Bankomaty za granicą

Wszyscy klienci Getin Banku za korzystanie z bankomatów za granicą muszą ponieść opłatę w wysokości 4,5% kwoty transakcji, ale minimum 10 zł.

Opłata za sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie dla wszystkich klientów banku wynosi 0,99 zł.

Podstawowe karty debetowe

Zmiany, jakie wprowadza Getin Bank, dotyczą także klientów korzystających z podstawowych kart debetowych, którzy do lipca za swoją kartę płacili od 2,99 zł do 7,99 zł w zależności od rodzaju karty i spełnionych warunków. Opłata ta mogła być zniesiona tylko w przypadku spełnienia warunków promocji Pakiet Korzyści „Mój Bank”, która wymagała od klienta zasilanie konta wpływami z tytułu wynagrodzenia, rozliczenia transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł oraz założenie dodatkowego konta oszczędnościowego. Od 1 lipca klienci korzystający z kart debetowych będą płacić albo 6,99 zł, albo 0 zł.

Z cennika banku znika średnia opłata miesięczna za obsługę karty, czyli 2,99 zł. W miejsce niższej opłaty Getin Bank wprowadza „opłatę 0 zł”, by z niej skorzystać wystarczy zapłacić kartą za min. 300 zł w ciągu miesiąca. Nie będą już także wymagane wpływy pieniężne na konto oraz otwarcie konta oszczędnościowego.