Są ważnym elementem przy wyborze kont

przez | 15 stycznia 2014

Banki aby zdobyć klientów robią co tylko mogą aby przy wyborze kont bankowych przekonać ich do swoich ofert. Często świadomie wprowadzając w błąd swoich klientów starających się o założenie kont bankowych . Dlatego tak trudno jest zdecydować się na konkretne konto bowiem nie dość że najeży dopasować konto do własnych potrzeb, a nie jest to łatwe, to jeszcze należy przygotować się na to że banki zastawiają na swoich klientów pułapki.

Na przykład oferują bezpłatne przelewy internetowe, gdy tymczasem okazuje się później że tylko jeden przelew jest bezpłatny a za pozostałe trzeba już zapłacić. Tak na przykład uczynił mbank który pobiera opłaty nawet za wewnętrzne przelewy internetowe. Bank który powinien mieć tańsze produkty i usługi często ma je droższe a poza tym wprowadza w błąd swoich klientów. Wybierając dla siebie jak najkorzystniejsze konto bankowe powinniśmy dokładnie sprawdzić wszystkie parametry konta bankowego ale przede wszystkim powinniśmy sprawdzić koszty prowadzenia konta bankowego, a opłaty za przelewy bankowe są nie mniej ważne. Ważne są również dodatkowe i bezpłatne usługi oraz bezpłatne bankomaty. Są takie konta bankowe i są bezpłatne i nie tylko wewnętrzne przelewy bankowe. Dlatego należy dobrze szukać, analizować, sprawdzać rankingi kont bankowych a jeżeli to nie wystarczy to może poradzić się doradcy finansowego. Pamiętajmy też o jeszcze jednej sprawie że na przykład starając się o walutowe konta bankowe najważniejsze są przelewy internetowe, a przede wszystkim koszt takich przelewów. Wiadomo jak drogie są przelewy walutowe za granicę więc pod tym katem powinniśmy szukać walutowych kont bankowych.

A zresztą przy każdych konta bankowych trzeba dokładnie analizy oferty bankowe tak aby wybrać dla siebie jak najkorzystniejsza ofertę, pamiętając jednocześnie o przelewach bankowych.