Pupile banków

przez | 26 czerwca 2014

Polityka kredytowa banków zmierza do tego by przy jak najmniejszym ryzyku jak najwięcej zarobić. Bankowy biznes nie dopuszcza do strat, ale czasami się one zdarzają i dlatego kiedy jest kryzys banki są o wiele ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów.

Kiedyś na przykład kredyt na dowód to był standard kredytowy i banki w swojej ofercie nie tylko miały kredyt na dowód i co najważniejsze taki kredyt można było dostać.

Teraz banki są już o wiele ostrożniejsze, ale kredyt na dowód też mogą dostać emeryci którzy maja stałe dochody w postaci emerytur. Fakt że prócz dowodu muszą jeszcze przedstawić ostatnie odcinki rent albo decyzję ZUS-u. Nie muszą tego robić jeżeli zaciągają kredyty w banku w którym maja konto bankowe i na nie wpływa emerytura.

Banki doskonale orientują się w finansach emerytów, dlatego tak bogata jest oferta dla seniorów. Rentę czy emeryturę bardzo łatwo jest zająć w razie kiedy emeryt nie spłaca swoich zobowiązań. Oczywiście kredyty dla emerytów nie są wysokie ponieważ ich świadczenia emerytalne są niskie, ale zdarzają się sytuacje kiedy emeryt ma kilka kredytów i czasami się zapętli. Pytanie dlaczego banki udzielają po kilka kredytów emerytom i rencistom skoro wiedzą jakie maja świadczenia emerytalne. No cóż czasami banki również popełniają błędy niezbyt dokładnie sprawdzając swoich wiekowych klientów. Jedno jest pewne że coraz więcej emerytów zadłuża się pod kontrolą banków.

Jak to napisał jeden z analityków finansowych emeryci i renciści stali się pupilkami banków. I coś w tym jest bowiem tylko do emerytów i rencistów skierowana jest oferta typu kredyt na dowód ale trzeba dodać i na ostatnie odcinki emerytalne.

Jednakże nasi seniorzy powinni bardzo uważać, bowiem granica zapętlenia się w kredyty jest bardzo płynna i często można ją przekroczyć. I tak czasami niestety jest.