Bank internetowy czy bank tradycyjny

przez | 27 lipca 2012

W dzisiejszych czasach w dobie powszechnie dostępnego internetu, który gości w domach większości polaków bankowość internetowa ma duże pole do popisu, bowiem nie wychodząc z domu możemy zaciągnąć kredyt lub założyć lokatę.

Z jakiego banku usług korzystać? Z banku internetowego czy tradycyjnego?

Takie pytania zadaje sobie coraz więcej osób. Sprawdźmy zatem jakie są plusy i minusy banków internetowych aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie. Bank internetowy z pewnością ma jedną ale konkretną przewagę na tradycyjnymi bankami bowiem jak wspomniano we wstępie nie trzeba nawet wychodzić z domu aby wybrać ofertę i zaciągnąć kredyt. Wszystkie formalności załatwiane są drogą poczty tradycyjnej, gdzie po zgłoszeniu chęci zaciągnięcia zadłużenia i dogadaniu wszystkich szczegółów dostajemy kurierem umowę która wystarczy podpisać i odesłać na adres banku.

Po paru dniach dostajemy pieniądze przelane na konto. Bank internetowy nie posiada jednak placówki w której można byłoby spotkać się z konsultantem w warzą w twarz i w razie potrzeby wyjaśnić pewne nieprawidłowość. Dla wielu osób może być to uciążliwe bowiem nie wyobrażają sobie oni załatwiania spraw przez telefon lub droga poczty elektronicznej. Jest to bez wątpienia minus banków internetowych. Należy jednak zaznaczyć, że bank tradycyjny ma już swoje odpowiedniki w sieci zatem również może być swego rodzaju bankiem internetowym. Niektóre z nich umożliwiają rozpoczęcie załatwiania formalności kredytowych właśnie za pośrednictwem sieci, klient musi przyjechać do banku jedynie w celu podpisania umowy kredytowej.

Jak widać bank internetowy może posiadać tyle samo zwolenników jak i przeciwników wszystko zależy od tego czego oczekujemy od usług bankowości internetowej. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami wybierzmy bank tradycyjny.