Czas na bankowośc elektroniczną

przez | 23 stycznia 2012

Od chwili kiedy dotarł do naszego kraju Internet wszystko się zmieniło. Dotyczy to bazy informacji jakie czerpiemy z internetu, a także bankowości elektronicznej. W chwili obecnej bank internetowy stał się nie lada konkurencją dla banku klasycznego. Możemy zadać sobie pytanie co łączy ze sobą banki, konta bankowe, inne produkty i usługi bankowe oraz Internet. Wydaje się, że wspólnym mianownikiem są przede wszystkim finanse. Internet w zasadzie zdominował kontakty pomiędzy ludźmi oraz pomiędzy bankami i ich klientami. Obecnie trudno sobie wyobrazić życie bez internetu, blogów i portali, które tak chętnie odwiedzamy i bezmiaru informacji z których na co dzień korzystamy. Coraz częściej też sięgamy po produkty i usługi banków internetowych, albo banków tradycyjnych lecz działających również w systemach elektronicznych. Serwisy elektroniczne są już teraz niema we wszystkich bankach, nie mniej bank internetowych ma coraz więcej klientów, bowiem SA zasady tańsze są w tych bankach produkty i usługi bankowe. Problem tylko w tym, że coraz więcej jest w nich awarii. Wydaje się, że przy takim natłoku informacji, działaniach hakerów oraz nie najnowszych oprogramowaniach sieć zaczyna sobie nie radzić. Ale to temat na inną okazję.
– To prawda – bez internetu ani rusz, tak jak bez kont otrzymać kredyty. Do kontaktów najczęściej służy nam poczta internetowa i aby móc z niej korzystać należy założyć konto e-mail. Jednakże coraz częściej klienci banków zadają sobie pytanie czy możliwe jest, aby w panelu umożliwiającym dostęp do skrzynki nie można byłoby mieć wglądu do swojego konta bankowego. Wydaje się, że jest to możliwe, ale o szczegółach trzeba dowiedzieć się w banku lub w portalu internetowym w którym mamy założone konto mailowe. Coraz więcej transakcji finansowych odbywa się teraz za pomocą internetu i to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nie ulega też wątpliwości, że produkty i usługi w bankach internetowych są tańsze i na bardziej korzystnych warunkach. Ale obojętnie czy jest to bank klasyczny czy bank internetowy kredyty łatwiej dostać gdy ma się w tym banku konto bankowe. Z kolei bank mając stały dostęp do finansów ubiegających się o kredyty klientów może z łatwością ocenić ich wypłacalność. Póki jednak co to konta bankowe w bankach internetowych cieszą się wśród klientów większym powodzeniem, a w rankingach najlepszych kont bankowych od dawna na czele jest ekonto mbanku – stwierdził klient mbanku.
Szczególnie wśród przedsiębiorców oraz osób młodego pokolenia konta oraz banki internetowe cieszą się największym zainteresowaniem. Przedsiębiorcom też jest na rękę dostęp do kont przez 24 godziny na dobę, bowiem coraz częściej swoje interesy załatwiają niemal o każdej porze. Natomiast dla młodych ludzi internet nie ma już żadnych tajemnic i niemal przez całą dobę mogą czerpać z niego potrzebne informacje. Starsi nadal wolą korzystać z produktów i usług banków tradycyjnych, nie mają zaufania do nowinek technicznych, nie potrafią lub nie chcą bawić się w internet, dlatego najczęściej trafiają po konta i kredyty do banków klasycznych.
.