Bank internetowy

przez | 31 stycznia 2012

Bank internetowy to stosunkowo nowa instytucja, które swe usługi prowadzi wyłącznie zza pośrednictwem sieci. Obecnie banki internetowe są konkurencją dla tradycyjnych banków ponieważ oferują konkurencyjne produkty.

Niektóre baki, które dziś wiodą prym na polskim rynku swoją działalność rozpoczęły właśnie w sieci. Takim bankiem jest między innymi mBank, jednej z najchętniej wybieranych banków w Polsce.
W dzisiejszych czasach nawet tradycyjne banki są silne związane z internetem. Zakładając rachunek osobisty zazwyczaj zwracamy uwagę na koszty związane z prowadzeniem konta w sieci. Najważniejsze są ceny przelewów i dodatkowe opcje związane z kontem takie jak doładowanie telefonu bezpośrednio z konta. I tutaj pojawia się pytanie czy nie lepiej założyć konta osobistego bezpośrednio w banku internetowym? Jeśli z założenia nie będziemy korzystać z placówki banku, pieniądze będziemy wypłacać wyłącznie z bankomatów i nie czujemy potrzeby przelewania pieniędzy za pośrednictwem zwykłego papierowego przelewu załóżmy konto w banku internetowym. Banki internetowe posiadają konkurencyjne oferty, czasami lokaty bankowe lub rachunki oszczędnościowe są dużo lepiej oprocentowane niż takie same produkty innych znanych tradycyjnych banków. Z czym to jest związane? To bardzo proste bank internetowy nie ponosi kosztów prowadzenia placówek i wypłacania wynagrodzenia pracowników. Wszystkie formalności zazwyczaj prowadzone są przez kilkanaście osób w jednej placówce, w której nie są przyjmowaniu zwykli klienci.

Bank internetowy, ranking.

Aby znaleźć bank internetowy, który oferuje najbardziej korzystne oferty warto jest skorzystać z rankingu, który klasyfikuje najlepiej oceniane banki i ich produkty. Dzięki temu, nie musimy zakładać konta czy lokaty „ w ciemno”. Możemy zweryfikować kilka propozycji i wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada.